Panantukan

PANANTUKAN – Filipínsky Box

Panantukan - Filipínsky box nie je šport, je to bojový systém upravený pre potreby ulice preto je často označovaný ako "Dirty Boxing". Jedná sa o sofistikovanú formu výučby vychádzajúcu z Filipínskeho KALI a ktorá je zameraná na maximálnu efektivitu v boji. Na rozdiel od klasického Boxu, Panantukan využíva celé telo ako zbraň hlavne „nelegálne“ údery dlaňou, facky, kladivové údery, seky, údery predlaktím, lakťami, kolenami a hlavou. Primárnym taktickým princípom je deštrukcia končatín, manipulácia s protivníkovým ťažiskom, rôzne „špinavé triky“ a útoky na citlivé miesta ľudského tela.
Charakteristickým cvičením sú takzvané „ flow drills“, drily, ktoré sú zábavné a dajú Vám skutočný cit pre pohyb a dynamiku boja. V dnešnej modernej forme Panantukanu sú často používané aj krátke zbrane, ktoré sa zmestia do dlane ( palmstick, kubotan, taktické pero, karambit), a zvyšujú tak účinok použitých techník.  

      Benefity, ktoré Vám tréning Panantukanu prináša :

  • Vo vysokej miere rozvíja koordináciu, načasovanie a obratnosť

  • Nadobudnuté schopnosti v západnom boxe sa stanú pevným základom ku ktorému môžete pridať ďalšie technické prvky z iných bojových umení

  • Veľké množstvo tréningových metód poskytuje veľmi rôznorodé, podnetné a zaujímavé zážitky pri tréningu

  • Všetky používané taktiky sú veľmi efektívne pre použitie v sebaobranných situáciách